Sipariş Burun Ameliyatı Olmaz

Burun Ameliyatı konusunda bir çok soru var elbette, bu soruların çokluğu kadar da internette boş makale var. İçlerinden bazıları dikkatimizi çekince de sizinle paylaşmak istedik.

“Burun Ameliyatı” konusu sizlerin çokça aklını karıştırıyor olmalı, aklınızda onlarca soru var biliyoruz ve bu sorulara okuyarak yanıtlar aradığınızı da gözlemliyoruz. Web sitemizin analiz raporlarını incelediğimiz de hep arma motorlarına sorduğunuz sorular ile sitemize geliyorsunuz. Hal böyle olunca elbette aklınıza takılan soruların cevaplarını da sitemizde barındırmak durumundayız bunun farkındayız. Bir çok kişinin Burun Estetiği ile ilgili çekinceleri bulunuyor, bir çok bilinçsizce istek ve bu istekleri yerine getirmeye çalışan doktorlar yaşanan sorunlar da oluyor mutluluklarda her şey insanlar için bu konuda da değişen bir şey olmuyor ve burun ameliyatı da bu konunun içine otomatikman giriyor.

İlgili Sayfaya Git

Burun Ameliyatı İçin Doktor Tavsiyeleri

burun ameliyatı

Burun Ameliyatı baside alınabilecek olmazsa bir daha yaptırırım diye tiye alabileceğiniz bir ameliyat değildir. Elbette Revizyon Burun Ameliyatları yapılabilmektedir fakat bunu hiç bir doktor istemez.

Türkiyenin en çok revizyon burun ameliyatı yapan doktorlarından olan Op.Dr. Bahadır Baykal da bunu dile getiriyor http://www.bahadirbaykal.com/burun-estetigi/revizyon-burun-estetigi/ bu sayfadaki makalesini incelemenizi tavsiye ederiz.

Burun Ameliyatı ya da bir başka operasyon hiç fark etmez bir doktor tavsiye etmek çok zor ve etik te değil belki de. Bu sebeple ancak kendi tecrübelerimizi paylaşmak olabilir yapabileceğimiz. Uzun süredir estetik cerrahi alanında estetik merkezleri ve doktorları ile içli dışlıyım ve bir çoğu ile bire bir tanılma imkanım oldu. Öğrendiğim detaylardan biri burun ameliyatı estetik amaçlı yapılıyorsa doktorların elindeki malzeme doğrultusunda yani estetik ameliyat olacak hastanın burun fizyolojisinin imkan verdiği doğrultuda ellerindeki ile yetinerek ameliyat yapmak gibi bir kısıtlayıcı durum söz konusu.

Bir çok defa şu na şahit oldum ki kişiler ellerinde bir fotoğraf ile gelerek burnum böyle olsun diye konuya giriyorlar. Oysa ki şunu sorarak başlasalar belki de daha iyi, Benim yüzüm ve fiziğim bu beğendiğim burnu nasıl taşır bende de güzel durur mu? Çünkü aslında hasta hayran olduğu insanın sadece burnunu değil bir bütünü seviyor beğeniyor ama bunun farkında değil. Yüz çehresi kafa tası elmacık kemikleri alnı bir çok etken burnun estetik ya da estetik olmayan bir görünümde olmasını sağlıyor. Siz ne kadar zorlarsanız zorlayın eğer bir bütün halinde değerlendirilmezse yapılan ameliyat sonucu sizi tatmin etmeyecektir. Peki böyle bir durum da ne yapılmalıdır. Doktorların tamamı tek bir nokta da birleşiyor desek yalan olmaz. Burun Ameliyatı estetik açıdan düşünüldüğünde kesinlikle kişiye özel yapılmalıdır. Kişinin yüzüne yüz çehresine en uygun biçimde değerlendirilerek uygulanmalıdır.

İlgili Sayfaya Git

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı, günümüz koşullarında ameliyatlı ya da ameliyatsız yapılan, burnun yeniden şekillendirilmesini sağlayan uygulamalardır. Neştersiz burun estetiği de denilen ameliyatsız yaklaşımlar, basit burun estetiği ya da burna dolgu uygulamaları olarak da görülebilir. Son teknolojik uygulamalar olan bu yaklaşımlar, insanın yüz ifadesini ve hatta yüz güzelliğini oldukça değiştirebileceği, estetik bir forma sokacağı kaçınılmazdır. Ve büyük oranlarda insanlar eğer sorun yaşıyorlarsa burun estetiği yaptırmayı düşünüyorlar. Fakat yapılan araştırmalar gösteriyor ki cerrahi riskleri göze alamayan ve ya uzun iyileşme sürecine sıcak bakamayan pek çok insan, burun estetiğine cesaret edemiyorlar. Klasik burun estetiğinde, cerrahi bir yaklaşım olduğu için, burna yerleştirilen alçı, tampon ve operasyon sonrası oluşan ağrı, önem ve morluk gibi olağan durumlar, insanların kaçınmasına sebep oluyor. İşte bu sebeple karşımıza son derece pratik uygulamasıyla basit burun estetiği ve burna dolgu uygulamaları gibi tercihler çıkıyor. Lokal uyuşturma işlemi ile ortalama 15-20 dakika süren basit burun estetiği ve yine lokal anestezi altında ortalama 190 dakika süren burna dolgu uygulaması, morarma, ödem ve iyileşme süreci gibi durumların yaşanmadığı son derece konforlu burun estetiği uygulamaları olarak çağdaş bir çözüm sağlayabiliyorlar.

Zaten son dönemlerde estetik cerrahideki gelişmeleri incelediğimizde, ameliyatların o kasvetli ve olası risklerle dolu komplikasyonları artık pek çok kişi tarafından göze alınamıyor. Aslında alınamıyor değil, alınmıyor. İnsanlar artık kısa sürece büyük ve güzel, estetik ve sağlıklı sonuçlar almaya bakıyorlar. İşte bu sebeple basit burun estetiği ve diğer ameliyatsız burun estetiği konuları gündeme geliyor.

Bu iki ameliyatsız burun estetiğinde cerrahide görülen şişliklerin çok az olması gibi durumlar tekniğin önemli bir avantajını oluşturuyor. Morarma gibi durumlar ise bu burun estetiği uygulamasında hiç beklenmiyor. Tüm bu göstergeler ve uygulamalar, pek çok insanın bu sabit burun estetiği operasyonlarına yönelmesini sağlıyor.


Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği fiyatları, farklı sebeplerden ve maliyetlerden dolayı çok büyük ölçüde değişkenlik gösterebilir. Özellikle burun estetiğinizi hangi cerrahın yapacağı, cerrahın hangi tekniği kullanacağı, hangi anestezi şeklini alacağınız ve tabi ki operasyonun nerede yapılacağı, burun estetiği fiyatlarının oluşmasını sağlayan unsurlardır. Bugün klasik burun estetiği doktorunun ününe göre değişkenlik göstererek ortalama 6000 ila, 15 bin Türk lirası arasında yapılırken, ameliyatsız burun estetikleri 2 bin ila 5 bin Türk lirası arasında fiyat performansına sahiptir. Burun ameliyatı yapacak cerrahın deneyimi, kliniğinin bulunduğu semt, yoksa kullanacağı hastane, size uygulamayacağı ilaçlar, tıbbi testler burun estetiği fiyatlarını değiştirir. Hiçbir zaman unutmamanız gereken ekonu ise, ucuz diye körü körüne bir cerraha ameliyat olmanızdır. Bu sebeple maddi durumunuzu ayarlamadan kesinlikle bu işlere kalkışmamanızı öneriyoruz.

Ayrıca sosyal güvenlik kurumunun ve ülkemizdeki özel sigortaların hiç birisinin burun estetiği de dahil olmak üzere hiçbir estetik müdahaleyi karşılamadığını belirtmek isteriz. Ancak sizi sağlık açısından tehdit eden bir durum varsa sigortalat devreye girmektedir.

Burun Estetiği kimlere yapılır

Öncelikle burun estetiği adı üzerinde estetik bir operasyondur ve kesinlikle şahsi, bireysel şekilde alınması gereken bir karardır. Sizin ruh halinizi, yaşadıklarınızı, iç dünyanızı, burnunuzdaki sorundan dolayı yaşadıklarınızı, psikolojinizi kimse bilemez. Öncelikle bu soruyu kendinize sormanız gerekiyor. Neden burun estetiği yaptırmak istiyorum diye sorduğunuz da verdiğiniz cevapları kontrol edin. Estetik bir buruna sahip olursam, kendimi daha özgüveni yerinde ve psikolojik olarak tamamlanmış şekilde hissedeceğim doğru bir cevap gibi gelebilir. Ama şunu da unutmamak gerekiyor. Aynen depresyonda olduğumuzda, tatile çıksak bile beynimizin bizimle beraber gelmesi ve tatilin hiçbir işe yaramaması gibi bir konu varsa, burun estetiğini bir kez daha düşünmelisiniz. Yapılan araştırmalar, özellikle boşanmış, sevgilisinden ayrılmış, iş bulamayan insanların çok daha fazla burun estetiği yaptırdığı görülmüştür. Burada sorunun burundan değil, iç dünyasının karma karışıklığından kaynaklandığını görmemiz mümkün. Bu sebeple burun estetiğine karar verirken, iyi düşünmek gerekiyor.

Burun Estetiği Muayenesi

Burun estetiği yaptırmaya karar verdiniz ve bir cerrahla ön görüşme yaptınız, kafanız da yattı ve sıra geldi burun estetiği muayenesine. Muayene sırasında cerrahınız size bazı sorular yöneltir. Neden burun estetiği olmak istediğinizden tutunda, daha evvel herhangi bir cerrahi operasyon geçirip geçirmediğinize kadar geniş yelpazede sorular sorar. Burun estetiği operasyonundan evvel fotoğraflarınız çekilir. Öncesi sonrası durumunuzu görebilmek için bu fotoğraflar son derece iyi çözümlerdir. Ayrıca bu fotolar cerrahın arşivine girer. Eğer ileride doktorunuzla aranızda herhangi bir sorun yaşanırsa, bu fotolar mahkemelerce delil olarak da kullanılmaktadır tabi bu konuyu kimse yaşamak istemez. Sigara içip içmediğinizi, alkol alıp almadığınızı, kronik rahatsızlıklarınız, sürekli kullandığınız ilaçlar vs hepsi bu ön görüşmede sorulur. Eğer sizin de kafanıza takılan bir soru var ise, bu aşamada doktorunuzla gönül rahatlığıyla konuşabilirsiniz. Ayrıca doktorunuza olası komplikasyonlar dahil, pek çok soruyu da bu aşamada sormanızda fayda vardır.

Burun estetiği riskleri

Evet, bu riskleri de bilmeniz de fayda olduğunu düşünüyoruz. Kişisel bir tercih yaptınız ve bazı riskleri de göze aldığınızı anladığımız burun estetiği girişiminde sizi bazı riskler bekliyor. Söz gelimi istediğiniz gibi bir burunla karşılaşamayabilirsiniz operasyon sonrası. Ayrıca hematom yani iç kanama yaşayabilir, burun cildinde yoğun kaşıntı, yer yer uyuşukluk yaşayabilirsiniz. Ödem dediğimiz sıvı birikimi olabilir, burun cilt renginizde değişiklik olabilir ve hatta tekrar revizyon tedavisine ihtiyaç duyabilirsiniz. Cerrah size bu riskleri aldığınıza dair bir onam formu imzalatacaktır. Bu şekilde siz bu oluşabilecek riskleri kabul ediyorum, onaylıyorum şeklinde onay vermiş olursunuz. Şimdi gözünüzü korkutmayalım, illaki bu tarz sorunlar yaşanacak diye bir kural bulunmamaktadır fakat bu riskleri de bilmenize fayda vardır diye düşünmekteyiz. Estetik cerrahi bir bilim değildir, kesin ve net sonuçları garanti edemez.

Burun estetiğinde Hangi anestezi yöntemi

Burun estetiğinde hangi anestezi tekniğinin kullanılacağına doktorunuz sizin de görüşünüzü olarak, anestezi uzmanına bildirir. Anestezi uzmanı size bazı sorular sorar. Kaç kilosunuz, boyunuz kaç, sigara içiyor musunuz gibi… Herhangi bir ilaca alerjiniz olur olmadığı da test edildikten sonra, burun estetiğinin hangisinin yapılacağına göre, anestezi şekliniz karar verilir. Söz gelimi ameliyatsız burun estetiğinde dolgu uygulamaları ve ya iple asma tekniği kullanılacağı için genel anestezi almanıza gerek yoktur. Sizi yatıştırıcı bir ilaç ve lokal uyuşma sağlayan bir anestezi verilebilir. Ama eğer klasik bir burun estetiği yapılacaksa, hem sizin açınızdan, hem de cerrahın güvenle çalışabilmesi açısından genel anestezi şarttır. Burun zaten minicik ve çalışılması zor bir alan olduğu için, genel anestezinin pek çok faydası da bulunur. Siz uyurken, cerrahınız rahatlıkla tüm ameliyat sürecini opere eder ve sizin istediğiniz şekilde ve size uyacak şekilde bir burun oluşturur, burnunuzu yeniden şekillendirir.

Anestezi yapıldıktan sonra, operasyon başlar. Ameliyatsız burun estetiği ortalama giriş çıkış yarım saatte biter. Burun estetiği cerrahi olarak yapılıyorsa, cerrahi 1.1.5 saat sürecek ve sizin uyanmanız hazırlanmanız ortalama 3-4 saat sürecektir.

Burun estetiğinden hemen sonra

Gözlerinizi ilk açtığınızda biraz acı hissediyor ve nefes almada zorlanıyor olmanız son derece doğaldır. Doktorunuzla konuşup rahatlamaya çalışın. Her zaman iyi şeyler düşünün. Burnunuzun ne kadar güzel olacağını ve bu güzellik için bu dönemi bir şekilde atlatmanız gerekeceğine odaklanın. Arkadaşlarınızdan yardım alın, sizi yalnız bırakmamalarını rica edin. Ailenizden destek alın. Bu süre boyunca size bakıcı gibi bakacak, nazınızı çekecek birilerine ihtiyacınız olacak, aileniz de bunun için var zaten.

Detaylı Bilgi ve Fiyat Talep Formu