Burun Estetiği Doktoru Bülent Cihantimur Estetik İnternational

Burun Estetiği Yaptırmak İstiyorum diyorsanız ilk önce bu makalemizi okumalısınız.

Burun Estetiği yaptırmadan önce iyice araştırın. Elbette sonra revizyon burun estetiği de yaptırırım ama ilk önce bunu bir deneyeyim uygun ya da ucuz fiyat verdiler diye düşünürseniz vay halinize.

Bir operasyonun ortalama makul bir fiyatı vardır. Bu fiyat eğer absürt şekilde agresifçe değişiklikler gösteriyorsa durup düşünmeniz icap eder. Burnunuzu size bakan herkes belki gözlerinizden sonra ikinci sırada örüyor ve inceliyor. Bunu bilinç altı yapsa dahi bu böyle ve bunu riske atmayı asla istemezsiniz.

Size Estetik Cerrahi alanında uzmanlaşmış Op. Dr. Bülent Cihantimur yönetimindeki Estetik International’dan bahsetmek istiyorum.

Estetik International da geliştirilen Basit Burun Estetiği tekniği ile dakikalar içerisinde eşsiz bir burna sahip olabilirsiniz. Elbette bu tür dokunuşlar ileri derece estetik cerrahi gerektirmeyen ufak sorunları basitçe düzeltmek için tercih edilmektedir. İleri derecede müdahale gereken durumlarda açık ya da kapalı burun estetiği mikro motor yardımı ile burna minimum derecede hasar verilerek icra edilir.

Böylece ne morarma olur ne de sonrasında ağrı olur.

Kaynak: http://www.estetikinternational.com.tr/basit-burun-estetigi

Bu tekniği yukarıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Burun Estetiği Doktoru Bülent Cihantimur Estetik İnternational, Burun estetiği öncesi ve sonrası sonuçları, burun estetiği kararını verme aşamasında hastaların en fazla dikkat ettikleri konuların başında geliyor. Burun estetiği cerrahını seçerken de dikkat edilen öncesi ve sonrası fotoğraflar, ülkemizde kamuya açık alanlarda paylaşılması yasaktır. Devlet bu konuda son derece titizlikle çalışmakta olup, burun estetiği doktorlarının özellikle internet üzerinden paylaşım yaptıkları web siteleri, bloglar veya sosyal medya mecralarını inceleme altında tutmaktadırlar. Burun estetiği öncesi ve sonrası fotoğraflar sadece burun estetiği yaptırmış hastaların kendi hesaplarında veya kişisel blog ve web sitelerinde paylaşma hakkı vardır. Dolayısıyla herhangi bir doktorun burun estetiği ile ilgili resimler paylaşmıyor olmasını yadırgamayınız, bu onun yasalara riayet ettiğini gösteriyor. Fakat burun estetiği muayenesi sırasında öncesi ve sonrası fotoğrafları görme talebinde bulunabilirsiniz. Doktorunuz size medikal arşivini aldığı hasta fotoğraflarını göstererek merakınızı giderebilir.

Burun Estetiği Doktoru İstanbul Bülent Cihantimur Estetik İnternationalBurun estetiğinde operasyondan sonra şişlik ve morluğun olması son derece normaldir. İlk şişlik birkaç hafta içinde geriler iken, tam rafine yeni burun konturu için bir yıl kadar beklemeniz gerekir. Bir yıl sonra yani operasyonunuzun üzerinden bir yıl geçince, nihai burnunuzun görünümündeki aşamalı değişiklikleri fark edebilirsiniz. Vücudunuz eskidikçe, burnunuz dahil yüzünüzde bazı aşamalı değişikliklerin olması doğaldır.

Burun Estetiği Doktoru Bülent Cihantimur, Sağlıklı bir yaşam tarzı ve yaşam boyu güneş koruması, yeni görünümünüzün sonuçlarını uzatmaya yardımcı olacaktır. Burun estetiği sonrasında en fazla dikkat etmeniz gereken şeylerin başında dış etken darbeleri ve güneştir. Ayrıca bu dönemde yani iyileşme döneminde üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı bedeninizi korumanızı öneriyoruz. Güneş ve güneşin zararı ışınları burun estetiği sonrasında iyileşmeye çabalayan deriye kalıcı hasarlar ve renk değişimleri gibi bir dizi problemleri beraberinde getirebilir. Eğer burun estetiğinizi yaz aylarında yaptırdıysanız, birincil olarak güneş ışığının zararlı etkilerinin bilinciyle hareket etmeli ve bölgeyi her zamankinden fazla korunaklı hale getirmelisiniz. Fakat güneş gözlüğü kullanımı bu süre zarfında yasaklanmıştır. Güneş gözlükleri burun kemerine baskı yaparak, iyileşmeye çabalayan kemik, kıkırdak doku ve iç burun düzeneğine baskı yaparak, hatalı bir iyileşme ve yapışma sağlayabilir. Bu sebeple yaz aylarında veya güneşli bir mevsimde burun estetiği yaptırdıysanız, büyük şapkalar kullanarak, özellikle burun bölgenizi korumanızı öneriyoruz.

Burun estetiği de diğer cerrahi estetik operasyonlar gibi, kişisel bir tercihtir. Bu sebeple burun estetiği sırasında ve sonrasında oluşabilecek komplikasyonları bilerek, bu tarz bir girişime soyunmanız en doğrusudur. Burun estetiği dışarıdan estetik operasyon yani basit ve güzel bir olay gibi görünse de nihayetinde genel anestezi aldığınız, kesinin yapılacağı cerrahi bir ameliyattır. Üstelik diğer cerrahilerden çok daha fazla önemli riskleri barındırır. Alacağınız faydaları ve alacağınız riskleri tartarak karar vermenizi öneriyoruz. Zaten bu yüzden, burun estetiği operasyonuna girmeden evvel cerrahınız veya yardımcıları sizden imzanızı ve oluşabilecek riskleri öğrenmeniz açısından onayınızı alacaklardır. Onam formu da denilen bu imzalı sözleşme sizin burun estetiği sonrasında karşılaşabileceğiniz durumları da yazar ve onay verdiğinizi kanıtlar.

Burun estetiği ameliyatı Merkezi Estetik İnternational olası risklerini sıralayacak olursak karşımıza şunlar çıkacaktır. Alacağınız anestezinin riskleri, kanama (hematom), enfeksiyon kapma, operasyon sonrası kötü yara iyileşmesi ya da yara izinin kalması, ciltte hissi değişim söz gelimi uyuşma veya ağrı oluşumu, bular en sık rastlanılan risklerdir. Bazen nazal septum perforasyonu yan, nazal septumda oluşabilecek bir delik nadirde olsa risklerin içerisindedir. Ek cerrahi tedavisi yani revizyon burun estetiği gerektirebilir. Bu durum ve septumu onarmak için gerekli olabilir ama bu komplikasyonun düzeltmesi çoğu zaman çok zordur ve mümkün olmayabilir. Ayrıca burun estetiğinden sonra nefes almada zorluk, yetersiz ve istemediğiniz bir burun görünümü, cilt renk değişikliği ve şişlik durumu oluşabilir.

Kaynak: http://www.bulentcihantimur.com/estetik/yuz-estetigi/burun-estetigi

Detaylı Bilgi ve Fiyat Talep Formu