Burun Estetiği Doktoru Bülent Cihantimur Estetik İnternational

Burun Estetiği Yaptırmak İstiyorum diyorsanız ilk önce bu makalemizi okumalısınız.

Burun Estetiği yaptırmadan önce iyice araştırın. Elbette sonra revizyon burun estetiği de yaptırırım ama ilk önce bunu bir deneyeyim uygun ya da ucuz fiyat verdiler diye düşünürseniz vay halinize.

Bir operasyonun ortalama makul bir fiyatı vardır. Bu fiyat eğer absürt şekilde agresifçe değişiklikler gösteriyorsa durup düşünmeniz icap eder. Burnunuzu size bakan herkes belki gözlerinizden sonra ikinci sırada örüyor ve inceliyor. Bunu bilinç altı yapsa dahi bu böyle ve bunu riske atmayı asla istemezsiniz.

Size Estetik Cerrahi alanında uzmanlaşmış Op. Dr. Bülent Cihantimur yönetimindeki Estetik International’dan bahsetmek istiyorum.

Estetik International da geliştirilen Basit Burun Estetiği tekniği ile dakikalar içerisinde eşsiz bir burna sahip olabilirsiniz. Elbette bu tür dokunuşlar ileri derece estetik cerrahi gerektirmeyen ufak sorunları basitçe düzeltmek için tercih edilmektedir. İleri derecede müdahale gereken durumlarda açık ya da kapalı burun estetiği mikro motor yardımı ile burna minimum derecede hasar verilerek icra edilir.

Böylece ne morarma olur ne de sonrasında ağrı olur.

Kaynak: http://www.estetikinternational.com.tr/basit-burun-estetigi

Bu tekniği yukarıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Burun Estetiği Doktoru Bülent Cihantimur Estetik İnternational, Burun estetiği öncesi ve sonrası sonuçları, burun estetiği kararını verme aşamasında hastaların en fazla dikkat ettikleri konuların başında geliyor. Burun estetiği cerrahını seçerken de dikkat edilen öncesi ve sonrası fotoğraflar, ülkemizde kamuya açık alanlarda paylaşılması yasaktır. Devlet bu konuda son derece titizlikle çalışmakta olup, burun estetiği doktorlarının özellikle internet üzerinden paylaşım yaptıkları web siteleri, bloglar veya sosyal medya mecralarını inceleme altında tutmaktadırlar. Burun estetiği öncesi ve sonrası fotoğraflar sadece burun estetiği yaptırmış hastaların kendi hesaplarında veya kişisel blog ve web sitelerinde paylaşma hakkı vardır. Dolayısıyla herhangi bir doktorun burun estetiği ile ilgili resimler paylaşmıyor olmasını yadırgamayınız, bu onun yasalara riayet ettiğini gösteriyor. Fakat burun estetiği muayenesi sırasında öncesi ve sonrası fotoğrafları görme talebinde bulunabilirsiniz. Doktorunuz size medikal arşivini aldığı hasta fotoğraflarını göstererek merakınızı giderebilir.

Burun Estetiği Doktoru İstanbul Bülent Cihantimur Estetik İnternationalBurun estetiğinde operasyondan sonra şişlik ve morluğun olması son derece normaldir. İlk şişlik birkaç hafta içinde geriler iken, tam rafine yeni burun konturu için bir yıl kadar beklemeniz gerekir. Bir yıl sonra yani operasyonunuzun üzerinden bir yıl geçince, nihai burnunuzun görünümündeki aşamalı değişiklikleri fark edebilirsiniz. Vücudunuz eskidikçe, burnunuz dahil yüzünüzde bazı aşamalı değişikliklerin olması doğaldır.

Burun Estetiği Doktoru Bülent Cihantimur, Sağlıklı bir yaşam tarzı ve yaşam boyu güneş koruması, yeni görünümünüzün sonuçlarını uzatmaya yardımcı olacaktır. Burun estetiği sonrasında en fazla dikkat etmeniz gereken şeylerin başında dış etken darbeleri ve güneştir. Ayrıca bu dönemde yani iyileşme döneminde üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı bedeninizi korumanızı öneriyoruz. Güneş ve güneşin zararı ışınları burun estetiği sonrasında iyileşmeye çabalayan deriye kalıcı hasarlar ve renk değişimleri gibi bir dizi problemleri beraberinde getirebilir. Eğer burun estetiğinizi yaz aylarında yaptırdıysanız, birincil olarak güneş ışığının zararlı etkilerinin bilinciyle hareket etmeli ve bölgeyi her zamankinden fazla korunaklı hale getirmelisiniz. Fakat güneş gözlüğü kullanımı bu süre zarfında yasaklanmıştır. Güneş gözlükleri burun kemerine baskı yaparak, iyileşmeye çabalayan kemik, kıkırdak doku ve iç burun düzeneğine baskı yaparak, hatalı bir iyileşme ve yapışma sağlayabilir. Bu sebeple yaz aylarında veya güneşli bir mevsimde burun estetiği yaptırdıysanız, büyük şapkalar kullanarak, özellikle burun bölgenizi korumanızı öneriyoruz.

İlgili Sayfaya Git

Burun Estetiği Doktoru ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği bir fırsattır. Söz gelimi bir bayan olarak aile içi bir şiddete maruz kaldıysanız ve ego tatmini yaşamaya çabalayan eşiniz sebebiyle tam da burnunuzun üzerine bir darbe yediyseniz, burun estetiği gündeme gelebilir. Burun yapısal olarak yumuşak, kıkırdaksı dokusuyla, alınabilecek darbelere karşı yumuşatıcı bir yapıya sahip olsa da alınan şiddetin boyutuna göre, daha dip bölgelerde bulunan kemiğin kırılmasına, kıkırdaksı dokunun zedelenmesine göre zarar göre bilir. Bu tarz burun estetiği operasyonları, diğer burun ameliyatlarına oranla çok daha zor yapılır.

Belki de hayatınız boyunca burun estetiği yaptırmayı düşünmediniz. Burnunuzdan memnunsunuz ama başınıza gelen bir kaza, az evvelde söylediğimiz aile içi şiddet vakaları, burnunuzun estetik açıdan sorunlu bir hale gelmesini sağlayabilir. Burun estetiği yaptırmayı düşünebilirsiniz. Bu tarz burun kırıklıklarında estetik olarak sorunlu bir görüntüye sahip olmanın yanı sıra, nefes alma ve uyku sorunu, horlama ve hatta gözaltı morlukları dahi oluşabilir. Bu tarz bir estetik cerrahi uygulaması, diğer burun estetiği cerrahisinden farklılıklar gösterir. Anatomisi bozulan burnun, darbe almış, kemiği kırılmış, kanalları kapanmış ve hatta dokusal olarak da hasar görmüş bu tarz burunların düzeltilmesi, son derece iyi bir el işçiliği ve cerrahi deneyimi zorunlu kılar.

Burun estetiği olmaya karar verdiğinizde, daha evvel hiç düşünmediğiniz bu cerrahinin ne olduğunu araştırmaya başlarsınız. İlk başvuru kaynağınız elbette Google amca olacaktır. Arama motoruna “burun estetiği” yazdığınız anda, sitesinde burun estetiği kelimeleriyle planlama yaptırmış, arama motorunun sevdiği şekilde içerik, görsel ve hatta videolar girmiş bir web sitesi, ilk sıralarda yer alacaktır. Hatta parayı bastırıp, reklam verenler bile vardır ve bunlarda yine ilk ilk sıralarda yer alır. Araştırmanızı yapmaya başladığınızda burun estetiği videoları ile de karşılaşırsınız.

Burada genellikle bir hasta yeşil bir ameliyat sedyesinde, üzeri kapatılmış bir şekilde, başında hemşire ve cerrahın bulunduğu bir ekip görürsünüz. Burun estetiği cerrahı anlatır. Görüntüsünü görürsünüz ama inanın hiç bir şey anlamayacaksınız. Göreceğiniz şey, açık ya da kapalı bir şekilde opere edilen bir et yığını, üstelik kan göletine dönmüş bir görüntüden öte olmayacak. Zira siz sıradan bir insansınız, tıp, anatomi bilgisine hakim değilsiniz. Burun cilt derisi kaldırıldığında, görebileceğiniz iç burun yapısı, size ameliyatın nasıl yapıldığı konusunda herhangi bir fikir vermeyecektir.

O zaman ne yapmalı? Siz burun estetiği ameliyatının nasıl yapıldığından çok, hangi burun estetiği cerrahının özellikle burun kırıkları konusunda uzmanlaşmış olduğunu araştırmanız gerekiyor. Plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahinin bir dalı olan estetik cerrahi, yine kendi aralarında dallara ayrılırlar. Burun estetiği, yüz germe, kol germe, jinekomasti ve birçok farklı konu. Ayrıca cerrahlarda bunların içinde kendilerini hangi konuda geliştirir ve uzmanlaşırsa, yine burada da bi ayrım oluyor. Söz gelimi en iyi burun estetiği yapan cerrah, kendini bu konuda geliştirip, sadece burun estetiği üzerine yoğunlaşıyor. Sonra burasıda kendi içinde dallara ayrılıyor. Bazı cerrahlar revizyon burun estetiğinde son derece başarılı iken, bazıları kemerli burun da, bazıları ise, burun kırıklarında son derece başarılı oluyorlar. Kısaca burun estetiği doktorunuzu seçerken, özellikle burun kırıkları üzerinde daha evvel defalarca başarıya imza atmış olanını tercih etmenizi öneriyoruz.

Peki bu tarz bir burun estetiği doktorunu nasıl bulacaksınız? Sormak, araştırmak, hastalarıyla konuşmak, internetten araştırma yapmak, hatta özellikle ücretsiz randevu alıp, doktorla görüşerek, daha evvel gerçekleştirdiği burun estetiği operasyonlarının öncesi ve sonrası fotoğraflarını incelemenizi öneriyoruz. Burasını hallettikten sonra diğer burun estetiği ameliyatları gibi gerçekleşecek bir sürece girersiniz. Öncesinde ve sonrasında yapmanız gereken şeyler aynıdır.

Hiç kimse yalan söylemesin ağrınız olacak. Burnunuz yeniden yapılandırılıyor. Ağrınızın olmaması mümkün değil. Doktorunuz size ağrı kesicilerle bu dönemi atlatmanıza yardımcı olacaktır.

Şişlik morluk ve ödeminiz olacak. Burnunuzla ne kadar fazla oynanırsa, bu tarz yan etkiler artacaktır. Hatta sizin burnunuz kırık olduğu için, olabildiğince fazla üzerinde durulacak ve özellikle kırılan parçalar toparlanacak ve hatta gerekirse bedeninizin bir başka yerinden kemik ya da kıkırdak doku takviyesi yapılarak tekrar burnunuza yerleştirilecektir. Bu da yeni morluk, yeni şişlik, yeni kan oturması ve hatta gözlere kadar gelen bir kırmızılık şeklinde belirgin hale gelecektir. Burun estetiği olmadan evvel size hiç bir şey olmayacak, yatıp kalkacaksın diyenler yalan söylüyor, inanmayınız.

Eğer basit burun estetiği gibi cerrahi bir operasyonda değilseniz ki değilsiniz zira sizin burnunuz kırık. Bu sebeple burun estetiğiniz yapıldıktan sonra en son olarak burnunuza alçı yapılır ve burun nefes kanallarınıza ortasında delikler olan tampon yerleştirilir. Bu tamponun ortasının delik olması rahat nefes almanız içindir. Koyulmasının nedeni ise bir kalıp gibi burnunuzu tutması, mevcut sıvıyı emmesi ve kanama gibi sorunları içine hapsetmesi içindir. Burun estetiği operasyonunuz bitince siz hala uyuyor olursunuz ve anestezi uzmanı sizi uyandırmaya gelir. Uyandığınızda özellikle kafa bölgesinde bir zonklama hissi duymanız muhtemeldir. Doğrultulursunuz ve odanıza götürülürsünüz. Bu aşamada aynaya bakmanız da bir sakınca yoktur ama herhangi bir şey görmeniz de mümkün değildir. Çünkü burun bölgeniz alçı, tampon ve üzerinde bandajlı.

Saatler geçtikçe vücut bu bölgede bir sorun olduğunu anlayacak ve iyileştirme mekanizmasını çalıştıracaktır. Bu da şişlik, ödem, morluk, kanama, kanlanma gibi şekilde nüks eder. Ortalama 24 saat sonra kafanız bir futbol topu gibi şişebilir. Kendinizi huzursuz ve iyi hissetmeyeceksiniz. İşte bu noktada özellikle aynalardan kaçınmanızı öneriyoruz. Çoğu burun estetiği operasyonu geçirmiş insan, bu görüntüsünü aynada gördükten sonra psikolojik olarak sorunlar yaşamaya ve suçluluk pişmanlık hissetmeye başlarlar. Bu noktada ailenizden ve arkadaşlarınızdan yardım almanız gerekiyor. Şu an mantığınızla hareket edemiyorsunuz, çektiğiniz acı normal bir şekilde düşünmenizi engelliyor. Size bunu hatırlatacak bir yakınınızın çevrenizde olması, size iyi gelecektir.

Ortalama 3 gün ağrı, sızı ve rahat nefes alamama sorunu yaşayacaksınız. Fakat 3. Günden sonra hızlı bir şekilde ödemler, morluklar ve kızarmalar hafiflemeye başlayacak. Burun estetiği cerrahınızla randevu gününüzde, burnunuzdaki tampon ve alçı çıkarılır. Genellikle bu süreç ortalama 1 hafta sonra gerçekleşir.

Herkes tampon çıkarılırken çok acıyacağından korkar. Burun estetiğinden en fazla korkulan konuların başında gelen tampon çıkarma merasimine şu şekilde bakın. İyileşiyorsunuz ki doktorunuz bu tamponu çıkarıyor ve tampon çıktıktan sonra çok daha rahat nefes alacak, burnunuzun nihayi sonucunu göreceksiniz. Bu sebeple bu tampon çıkarma konusunu fazlaca düşünmeyin.

Gelelim ne zaman iyileşeceğim sorusuna. Tam anlamıyla burnunuzun son şeklini alması 6 ay, hatta 1 sene diyebiliriz. Şişlikler gidecek, burun içyapısı oturacak, kemikler kaynayacak. Fakat burun estetiğinden sonra rahat nefes alma ve mevcut komplikasyonların gitmesi ortalama 1 ay sürer. Çok uzun demeyin zira ufak tefek bir operasyon değildir bu. Düşünsenize burnunuz kırıktı ve size yeniden yeni bir burun yaptılar. Bu süre zarfında gözlük takmamanızı, burnunuzu herhangi bir darbeye karşı korumanızı öneriyoruz. Burun estetiğinden sonra muhteşem bir burna sahip olacağınızdan eminiz.

Detaylı Bilgi ve Fiyat Talep Formu