Burun Estetiği Fiyatları ve Doktor Seçimi Hakkında Tavsiyeler

Burun Estetiği Fiyatları İstanbul’da Ankara’da ve İzmir’de farklılıklar gösteriyor. Oldukça fazla yerde yapılan bir çok hastanın baş vurduğu bu estetik cerrahi yöntemi ile ilgili sizleri bilgilendirmek istedik.

Öncelikle sizin ile paylaşmak istediğimiz bazı kurum ve doktorlar var bunlardan biri

http://www.estetikinternational.com.tr/burun-estetigi/

Estetik International‘ın Burun Estetiğine bakış açısı oldukça farklı. İlk önce hastanın ihtiyacı belirleniyor. Eğer hastanın burnundaki sorun basitçe halledilebilecek gibiyse cerrahi yöntemler tercih edilmiyor ve 10 dakika da Basit Burun Estetiği ile inanılmaz işler gerçekleştiriyorlar. Eğer kişinin burnu cerrahi müdahale gerektiriyor ise o zaman yine hastanın mevcut durumuna göre Açık ya da Kapalı yöntemler den biri seçilerek uygulanıyor.

Bir diğer önerimi Op. Dr. Bahadır Baykal Kendisi “Revizyon Burun Estetiği” alanında oldukça tanınmış ün yapmış biri ve diyor ki keşke ilk bana gelseler de ikinci defa revizyon ameliyatı olmadan arzu ettiklere görünüme benim ile ulaşsalar.

http://www.bahadirbaykal.com/burun-estetigi/revizyon-burun-estetigi/

Burun Estetiği olmak istiyorsunuz değil mi? Elbette en çok merak ettiğiniz konu ise özellikle burun estetiği fiyat aralıkları. Bu fiyat aralıkları hastanın burnunun mevcut durumu, olacağı ameliyatın zorluk derecesi ve operasyonu hangi doktorun yapacağı ile ameliyatı hangi hastanede olacağı gibi oldukça fazla değişken istanbuldaki burun estetiği fiyatlarını etkilemektedir.

Burun Estetiği Fiyatlarına ulaşabilmek için bazı kriterleri öncelikli olarak belirlemelisiniz. Örneğin burun estetiği olmaya karar verdiniz tamam peki ama bu operasyonu estetik cerrah mı yapacak yoksa burnunuzda nefes alma problemi gibi sorunlar var bununla birlikte kulak burun boğaz KBB doktoru mu ameliyatınızı yapacak? Ben her hastanede ameliyat olmam illa janjanlı olsun mu dersiniz yoksa tam teşekküllü hastane olsun bana yeter mi diyorsunuz?

Sizin de bu noktada fark edebileceğiniz gibi istekleriniz de burun estetiği fiyatlarını oldukça etkilemektedir. Sizin tam olarak beklentilerinize göre onlarca fiyat aralığında burun estetiği olmak mümkün.

Örneğin Burun Estetiği Fiyatları İçin Sizin Yerinize Bazı Kriterler Belirledik

  • Ameliyatımı Kulak Burun Boğaz KBB Doktoru Yapsın – Benim İçin Herhangi Bir Tam Teşekküllü Hastane Olması Yeterli: 2.500 TL – 3.000 TL
  • Ameliyatımı Kulak Burun Boğaz KBB Doktoru Yapsın – Benim İçin Hastane Önemli Bilinen Özel Bir Hastane Olsun: 3.000 TL – 3.500 TL

istanbul'da burun estetiği fiyatları

  • Ameliyatımı Estetik Doktoru Yapsın – Benim İçin Herhangi Bir Tam Teşekküllü Hastane Olması Yeterli: 3.000 TL – 3.500 TL
  • Ameliyatımı Estetik Doktoru Yapsın – Benim İçin Hastane Önemli Bilinen Özel Bir Hastane Olsun: 3.500 TL – 4.000 TL
  • Ameliyatımı Ünlü Bir Estetik Doktoru Yapsın – Benim İçin Herhangi Bir Tam Teşekküllü Hastane Olması Yeterli: 4.000 TL – 5.000 TL
  • Ameliyatımı Ünlü Bir Estetik Doktoru Yapsın – Benim İçin Hastane Önemli Bilinen Özel Bir Hastane Olsun: 5.000 TL – 8.000 TL

istanbul da burun estetiği fiyatları hakkında bilgi

Gibi benzer örnek fiyat aralıkları verilebilir. Bu verilen fiyat aralıkları yaklaşık farazi rakamlardır elbette çünkü sizin burnunuzun doğal yapısı olacak ameliyatın zorluk derecesi kesinlikle yapılacak olan operasyonun fiyatını etkiler.

Burun estetiği konusunda bize göre önceliğiniz fiyattan çok doğru doktor seçimi ile mümkünse bir defada başarılı bir sonuca varmaya özen göstermeniz olmalıdır. Gözlemlediğimiz bir çok durumda kişilerin bazı beğendikleri sanatçı, aktris yada beğenip fotoğrafını yanlarında getirdikleri kişilerin sahip olduğu aynı burunu istediklerini belirtmeleri fazlaca rastlanan bir durum maalesef. Bu tür durumlarda yapılabilecek belkide ilk durum kişinin gerçekten estetik bir cerrahiye ihtiyacı olup olmadığıdır ki bazı durumlarda psikiyatrik durumlar dahi söz konusu olabilmektedir.

Nasıl Yani Demeyin

Bazı kişiler uzun yıllardır günde onlarca kere kendi burnunu inceleyip keşke şöyle olsa yada keşke şuna benzese gibi düşünceler ile kendilerini mutlak bir estetik cerrahi gerekliliğine inandırmaktadırlar. Bu tür psikiyatrik durumlarda hastanın ilk önce psikoloğa ya da psikiyatriste yönlendirilmesi sıkça karşılaşılan bir durumdur. Kişi kendi burnunun çirkin olduğuna kendisini inanılmaz derecede inandırmış olabilir, böylesi ciddi bir durumda kesinlikle cerrahi bir müdahale yapılmaktan kaçınılır. Mükemmel bir derecede güzel bir burun dahi yapılsa kişi asla mutlu olmayabilir.

İnsan burnu bir ağaç gibi ya da bir taş gibi kusursuz şekillendirilemez, kişinin cilt yapısı ve iyileşme oranı yada genetik durumu oldukça değişken ortaya koyar. Aynı operasyonu üst üste tekrarlamak mümkün olamayabilir. Bu sebeple burun estetiğinin kişiye özgü benzersiz bir operasyon olması ve kişinin kendine yakışması çok önemlidir. Bir kişinin burnu size göre çok güzel olabilir, sizin eş zamanlı olarak o kişinin tüm yüzüne o burnun oranına da dikkat etmeniz gerekir. O kişinin burnunu alıp sizin yüzünüze yerleştirsek inanın güzel durmama olasılığı oldukça yüksek. Aslında o genel bir güzellik ve her kesin kendi yüzüne göre yakışan yapılmalıdır.

Bu konularda aşırı hassas olmak bazen oldukça kötü olabilir mesela hepinizin çok iyi tanıdığı bir örnek vermek istiyorum eminim hepiniz bana anlatmak istediğim konu ile ilgili hak vereceksiniz.

burun estetiği michael jackson

Sizce burnunu kafasına takmasına gerek varmıydı? Bence de kesinlikle gerekyoktu hem çok yakışıklı hem de çok güzeldi ayrıca bütün dünya ona hayrandı. Ama o görünüşüne aşırı şekilde kafayı takmıştı ve daha iyisini yapmak istediğinde işte sonuç ortada buna siz karar verin.

Size en çok yakışan sizin yüzünüze en uygun olan burundur, kesinlikle başkasının burnu değildir güzel olan size yakışana odaklanın lütfen.

Doktor seçerken tecrübeye önem vermenizi öneririz. Bir doktor ne kadar çok burun estetiği yapmış ise o kadar çok tecrübe kazanmış sizi anlayıp size en uygun ameliyatı yapacağından şüpheniz olmasın. Günümüzde bu konuda uzmanlaşmış oldukça kaliteli ve Dünya’nın bir çok ülkesinin bir çok ünlü şehrinden Ülkemizin alanında ün yapmış doktorlarına yoğun ilgi gösteriyor ve ülke ekonomisine katkı sağlıyorlar. Yurt dışında oldukça yüksek maliyetli olan estetik operasyonların ülkemizde çok daha kaliteli ve uygun bütçeler ile yapılması binlerce kişiyi ülkemize ve doktorlarımıza getirmektedir.

En Çok Yapılan Estetik Operasyon Burun Estetiği Biliyor musunuz?

Dünyanın en çok tercih edilen estetik operasyonunun başını burun estetiği çekiyor. Sosyal medyanın güçlenmesi ile doktorların başarılı operasyonlarının görselleri o kadar kolay ve hızlı yayılıyor ki yurt dışında basit bir arama yapan kişi yüzlerce referansa ulaşabiliyor ve bakıyor ki Türkiye de bu operasyon gayet mükemmel şekilde yapılıyor, fiyatları da gayet uygun olunca elbette ki tercih sebebi oluyor.

Avrupadan gelen çok hasta olmasına karşılık orta doğudan da gelen hasta sayısı hiçte küçümsenecek miktarda değil.

Başlıca Ülkemizi Burun Estetiği İçin Tercih Eden Ülkeleri sıralarsak Almanya, İngiltere, Hollanda, Kuveyt, Suudi Arabistan’ı sayabiliriz.

Hollanda ve Almanyadan oldukça hatırı sayılır sayıda özellikle burun estetiği üzerine hasta ağılıyor doktorlarımız. Bu ülkelerden yabancı hastalar kadar gurbetçi hastalarımızda gelmekteler. Bir çoğumuzun sandığının aksine orda tüm imkanlar vesaire bulunuyor diye yurt dışındaki doktorları tercih etmiyor ülkemize geliyorlar. Doktorlarımız gerçekten de estetik cerrahi alanında Dünya da hatırı sayılır bir değere sahipler.

Türk doktorlarının bu işi bu kadar iyi yapmasının sebepleride gelişen bütün teknik ve bilimi yakından takip etmeleridir. Dünyanın bir çok ülkesinde düzenlenen kongrelere katılıp devamlı olarak kendilerini geliştiren doktorlarımız kendilerine devamlı olarak gelişen teknolojiyi katma değer olarak kattıklarından ötürü alanlarında ileri seviyeye ulaşarak başarılı işler çıkartıyorlar.

Artık Burun Estetiği Yaparken Keski Çekiç ya da Tampon kullanılmıyor Biliyor musunuz?

Burun estetiği yıllar önce gerçekten de ameliyat için özel tasarlanmış keski ve çekiçlerle yüksek el becerisi gerektiren şekilde yapılırdır. Doktorun el becerisi o kadar önemliydi ki hatasız yapılması gerekirdi. Bu sebeple ameliyatlar çok uzun sürerdi, bu uzun süren ameliyatlar hem hasta için hem de doktor için oldukça zordu. Ameliyat sonrası metrelerce tampon kullanıldığını duymuşsunuzdur eskilerden. Bu oldukça korkutucu değil mi? Şimdilerde ise mikro motor gibi araçlarla onlarca kişiye ve doktorun isteğine uygun kalın ya da ince uçla neredeyse sıfır hata yapılıyor burun estetiği. El becerisi elbette şimdi de çok önemli ve gerekli fakat hata payı o kadar az ki doktora bu ekstra bir rahatlık veriyor. Mikro motorun hızı sayesinde ameliyatlar daha kısa sürelerde yapılabiliniyor. Çok daha az doku zedelenmesi olduğu için burun ve çevresinde morarma ya olmuyor ya da çok az miktarda oluyor, tampon ise hiç kullanılmıyor.

Revizyon Burun Estetiği Nedir ve Gerekli Midir?

Revizyon yani düzeltme burun estetiğidir ve gerekliliği doktorlara kalmış bir durumdur aslında. Oldukça nadir yapılır çünkü oldukça nadir hata yapılır. Fakat yukarıda verdiğim örnekteki gibi bazen ekstrem durumlar olur ve hasta asla memnun olmaz. Bu tür durumlarda ise hastanın kendi isteği ile revizyon burun estetiği yapılması gibi durumlar söz konusu olur. Revizyon burun estetiği ilk operasyondan daha zordur bu sebeple doktorların tamamına yakını bu ameliyatı yapmaya yanaşmaz. Bazı doktorlar da var ki bu konuda ün yapmıştır fakat şöyle bir durum var ki en kolay burun estetiği ilk olanıdır bu sebeple doktorunuzu itinayla seçmeniz gerekir çünkü yeniden ameliyat olmak hem ekstra masraflı hem de çok daha zordur.

Erkekler de Burun Estetiği Nasıl Olur?

Erkekler de burun estetiği ile kadınlardaki burun estetiği arasında elbette bazı dikkat edilmesi gereken şeyler vardır. Mesela erkeksi bir burun yerine kadınsı bir burun olma olasılığına dikkat edilmelidir. Erkeklerin daha sert erkeksi bir burun istemesi kadar doğal bir durum olmaz elbette bu sebeple erkeklerde burun estetiğine doktorlar çok daha farklı yaklaşır. Yöntemler değişmez ama doktorun planları ve ameliyat planları değişiklik gösterir. Referansları içinde erkek sayısının çok olduğu doktorları ve bu doktorların örnek çalışmalarını görerek doktor seçimi yapmanızı tavsiye ederiz.

Başarılı Bir Burun Estetiği Neye Göre Belirlenir?

Kişinin alnı, elmacık kemikleri ve çenesi ile birlikte değerlendirildiğinde uyumlu görünüyorsa bu operasyonun başarılı bir operasyon olduğu söylenebilir. Elbette ameliyat sonrası burnun kullanımında sorun da olmamalı kişi rahatlıkla nefes alıp verebilmeli. Bakışlarınızdaki ifade daha netleşti ve daha içten bir hale geldi ise bu operasyon oldukça başarılı olmuş anlamına gelir bize göre. Gerçekten de bu ameliyat sonrası kişiler o kadar değişiyor ki bazen inanmakta zorlanıyor insan. Oldukça başarılı sonuçlar gördüm ve bazen gözlerime inanamadım. Beni boş verin hastaların kendisi de inanılmaz şaşırıyor ve kendileri bie duruma inanmak alışmak için zamana ihtiyaç duyuyor. Bazı ufak operasyonlar sonrası da aslında ameliyat olduğunuzun bile anlaşılmaması da bence çok önemli. Bazı hastalar özellikle söylüyor burun estetiği oldum kimse anlamıyor, her kes sende bir değişiklik var ama ne diyor. İşte bu tür estetik operasyonlara başarılı demek mümkündür.

Lazerle Burun Estetiği Olur mu?

Aslında lazerle burun estetiği bir pazarlama tekniği olup şu an için ameliyat teknikleri arasında yeri yoktur. Sanki ultra ileri seviye bir teknikmiş gibi lanse edilebilen ve lazer ismi hunharca katledilen bu pazarlama stratejisine lütfen inanmayın. İnsan sağlığının hiçe sayılarak bu tür olumsuzlukları görmek bazen bizleri üzüyor.

Ameliyatsız Burun Estetiği Olur mu?

Evet olur yani sonuçta estetik illa açık teknik ameliyatlar ile olacak diye bir durum söz konusu değil öyle değil mi? Eğer hastanın durumu basit bir dolgu ile hemen giderilebileceğimiz bir durumsa o zaman elbette açık burun estetiği olmak durumunda değilsiniz. Bunu gereksiz de buluyoruz açıkcası, kişinin aslında basit bir operasyon ile oldukça orantılı bir buruna sahip olabilmesi mümkünken bunu zorlaştırıp kapsamlı bir ameliyat yapmak zorunda değiliz. Bazen ufak dokunuşlar ile inanılmaz sonuçlar elde edilebilinir. buna oldukça fazla örnek vermek mümkündür.

Basit Burun Estetiği Nedir?

Estetik International kurucusu Op. Dr. Bülent Cihantimur’un geliştirdiği bir yöntemdir. Lokal anestezi ile burna ufak kesiler ile müdahale edilip çok ince uçlu cihazlar ile gerekli işlemler yapılır ve bu işlem yirmi dakika kadar  kısa bir sürede gerçekleşir. Hasta hemen ertesi sabah kalkıp hayatına ve işlerine kaldığı yerden kolaylıkla devam edebilir. Açık Burun Estetiği kadar bir kaç hafta süren şişlikler ve morluklar gözlemlenmez ve hasta bu açıdan oldukça memnun kalır.

Açık Burun Estetiği Nedir?

Özellikle burun kemiği çökmüş ya da burun ucunda problem olan hastalar için mutlak surette açık teknik tercih edilmektedir daha önce burun estetiği olmuş ama revizyon gerektiren hastalarda kapalı burun estetiğine göre çok daha komplike bir ameliyat olan bir tekniktir. Günümüzde en çok tercih edilen yöntem açık tekniktir böylece çok daha başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Açık teknikte kapalı burun estetiğine nazaran burun ucu ile dudak arasına ameliyattan bir kaç ay sonra belli olmayacak görülemeyecek kadar ufak bir kesi ile işlem yapılır.

Kapalı Teknik Burun Estetiği Nedir?

Kapalı teknik burun estetiğinde kesiler burnun içerisinden yapılır ve dışarıdan asla bu kesiler görülemez. Burun içi yapılan kesilerden çok ince uçlu özel cihazlar ile işlemler yapılır ama neredeyse şu an günümüzde tamamen açık teknik uygulanmaktadır tüm Dünya da. Kapalı teknik ile burun ucunda olan sorunlara müdahale çok zor olduğu içinde genelde tercih edilmez.

Burun Estetiği Öncesi Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Ameliyat öncesi aspirin ve içeriğinde kan sulandıran şeyler tüketmemelisiniz, tütünlü içecekler iyileşme sürecini olumsuz yönde etkilediği için size tavsiyemiz bir kaç hafta öncesinden tüketmeyi bırakmanızdır. Alkollü içecekler de aynı sürelerde bırakılması tavsiye edilir. Nele ve benzeri hassasiyette bir durumunuz var ise bunu doktorunuz ile paylaşmalısınız bunun yanı sıra yüzünüzü anti bakteriyel temizleme sabunu ya da jelleri ile temiz tutmanızı öneriyoruz. Bir de ojelerinizi aseton ile çıkartın ki sonra o koku sizi çok rahatsız etmesin.

Burun Estetiği sonrası nelere dikkat etmelisiniz?

Ameliyattan sonra kolay giyilebilir özellikle öden düğme ya da fermuar ile kapanan kıyafetleri tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Burnunuzdan bir süre nefes alamayacaksınız bunun için ağız kuruluğu olabilir bol, bol sıvı tüketmenizi öneririz. Size verilen ilaçları zamanında ve size anlatılan şekilde kullanmaya özen gösterin. Bir süre iki yastıkla yatmanızı tavsiye ediyoruz bu ilk birkaç gün burnunuzdan basit sıvılar gelmesi normaldir ama taze kan gelirse mutlaka doktorunuza bildirmelisiniz bu durumu.

Burnunuzu koruyan sert bir materyal olacak burnunuzun üzerinde bu yaklaşık bir hafta kalacak lütfen sert hareketlerden kaçının ve mümkün olduğunca az temasta bulunmasına özen gösterin. Sonrasında üç ay kadar oldukça dikkatli olmanız gerekiyor mesela kıyafetlerinizi giyerken dahi hassas olmalısınız bırakın ki darbe falan almayı mutlaka dikkat edin bu duruma. Bir süre dudak hareketlerini kısıtlı olabilir bunun için fazla bükmeyiniz ve bunu denemeyiniz. Burnunuza takılan plaster çıkarılınca burnunuz bir süre size garip gelebilir bunu dikkate almayın. Ufak bir uyuşukluk hissederseniz bunu dert etmeyin bir kaç hafta içerisinde azalır ve en fazla iki, üç ay içerisinde de tamamen geçer bu durum. Burun içi dikişlerin temizlenmesi önemlidir ve burun içi silikonlarınızı çıkarınca sümkürmemeye çalışın lütfen. Şişliklerin gitmesi bir kaç ay sürebilir ve burnun tam olarak oturması altı ay ila on iki ay sürebilir bu süreçte sabırlı olmalısınız. Gözlük kullananlar için dikkatli olmalarını iki ay için lens kullanmalarını rica ediyoruz.

Doğallık Çok Önemli

Arkadaşlar doğal bir burun estetiği sizin için çok önemlidir bunu bildiğiniz gibi daha önce derinlemesine inceledik ve size aktardık. Lütfen sipariş üzeri bir burun estetiği olamayacağına inanın ve bu konuda ısrarcı olmayın. En güzel burun size yakışan yüzünüzde doğal duran burundur bunu unutmayın.

En Çok Neye Dikkat Etmelisiniz?

Elbette doktor seçimi sizin için çok önemli, burun estetiği konusunda ihtisas yapmış bir doktor tercih etmeniz sizin için en doğru başlangıç olur. Burun estetiği fiyatını merak etmeniz yerine doktorunuzun alanındaki uzmanlığını ve hastalarını araştırıp yorumlarını öğrenmeye çalışmanız sanırım çok daha doğru olacaktır sizler için.

Çene İle Burnun Uyumu

Öyle ki bazen çene çok geridedir ve bu sebeple burun özellikle yandan bakıldığında burunu olduğundan kaba gösterebilir. Bu tür durumlarda burnu küçültmeyi düşünmek oldukça yanlıştır. Buruna müdahale yerine çeneye müdahale edilmesi gerekir bu tür durumlarda. Doktorunuzun ve siin özel durumunuza göre küçük çenenin hangi yöntem ile öne alınacağı değişiklik gösterebilir.

Şehir Efsanelerinden Uzak Durun

Seneler hızla ilerliyor artık 21. yüz yıldayız özellikle sağlık sektöründe teknoloji o kadar ilerledi ki geçmişten gelen korkuları yenmelisiniz artık.

Örneğin

“burun estetiği sonrası metrelerce tampon takılıyor ve sonra çıkarılırken çok acıyor”

bu çok eski bir yöntemdir. Maalesef eskiden burun içine bez tamponlar konur ve çıkarırken kolay olmadı ama artık böyle bir işlem hiç bir yerde uygulanmıyor. Basit nefes almanızı kolaylaştıran slikonlar tercih ediliyor ve çıkarılırken de oldukça kolay çıkartılabiliniyor.

“burun estetiği çok ağrılı bir ameliyattır”

Hayır burun estetiği ağrılı bir ameliyat değildir, sonrasında sizi yıpratmaz üzmez canınızı sıkmaz.

“yıllar sonra burun ucu düşer”

Hayır böyle bir sorun eğer doktorunuz doğru işlem yapmış ise asla yaşanmaz.

“erkekler için burun estetiği uygun değildir”

Hayır böyle bir şey söz konusu dahi değildir. Erkeklerin daha sert bir görünüme ihtiyacı vardır bu sebeple burun ucu kalkık bir ameliyat yapılmadığı kadınsı bir görünüm verilmediği sürece anlaşılmaz ve kesinlikle güzel görünür. Erkekler için burun estetiği sorunsuz bir şekilde yapılır.

Eğer orantılı bir yüze sahip olursanız bu sizi her şeyden çok mutlu edebilir. Kafanızı burnunuza ya da bir başka yerinize takmayın, bir bütün halinde orantılı olmaya özen gösterin o zaman inanın çok daha güzel ve mutlu olacaksınız.

Sizin de Burun Estetiği ilgili görüşlerinizi çok merak ediyoruz lütfen bizimle paylaşın

Detaylı Bilgi ve Fiyat Talep FormuSummary
Burun Estetiği Fiyatları ve Doktor Seçimi Hakkında Tavsiyeler
Article Name
Burun Estetiği Fiyatları ve Doktor Seçimi Hakkında Tavsiyeler
Description
Burun estetiği fiyatları istanbul ve türkiye de oldukça değişiklik gösterebilir. Sizin odaklanmanız gerekenler doktor tavsiyeleri ve yorumlarıdır unutmayın.
Author
Publisher Name
burunestetiğiameliyatı.web.tr
Publisher Logo