İstanbulda Burun Estetiği Doktor Tavsiyeleri

İstanbulda Burun Estetiği Doktor Tavsiyeleri için bir çok siteyi dolaştığınızı ve bize de bu şekilde ulaştığınızı varsayıyorum. Elbette bu konu da bir tavsiye vermek sizi yönlendirmek yerine kendi bakış açımı sizin ile paylaşmak istiyorum.

Bence bir alanda uzman olabilmek en iyiler arasına katılabilmek hiçte kolay değil. Daha önce bir kitapta okuduğuma göre her arzu ettiğiniz alanda gerçekten başarılı olabilmenin sırrı o işi en az 1.000 defa tekrarlayarak yapmakmış. O zaman bu seçtiğiniz işte ileri seviye bir kaliteye gelip uzmanlaşabiliyormuşsunuz. Buna sanırım hepimiz katılıyoruzdur. Biz buna kısaca tecrübe diyoruz. Demesi kolay ama uygulaması hiçte kolay değil. İşte bu yazıda sizinle bu konuda fikir alışverişinde bulunmak istiyorum.

Bu makale de neler bulacaksınız?

İlgili Sayfaya Git

Erkekler İçin Burun Estetiği ve Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Erkekler için burun estetiği  dikkat edilmesi gereken detaylar içerir. Burun Estetiği Erkek için de oldukça önem taşışan bir estetik cerrahidir. Özellikle Burnun Erkeksi görünümü yüzün ifadesini bozmadan yapılması çok önemlidir. Eğer Burun Estetiği Bir Erkeğe yapılacak ise, erkeksi görünüme dikkat edilerek bir yol çizilmesi kesinlikle uyulması gereken ilk kurallardan olmalıdır.

Bir çok burun estetiği yaptıran kişide rastlanan ortak şikayet yeni burunlarının kadınsı olmasıdır. Bu tür bir durum genel olarak istenmez. Bundan kaçınılması gereklidir ki kişi kendi erkeksi görüntüsünü kaybetmesin, Feminen bir imaj çizmesin.

İlgili Sayfaya Git

Tavsiye Ediyorum Burun Estetiği Yaptırmadan Önce İyi Araştırın

Burun Estetiği konusunda tavsiye mi paylaşmadan önce makalemi okumanızı rica ediyorum. Bu makale de size bir çok bilgi aktaracağım ve ince eleyip sık dokumanızı önereceğim.

Tavsiye ediyorum burun estetiği yaptırmadan önce iyi araştırın çünkü bu tür bir estetik ameliyat sıklıkla yapılabilecek yok olmadı bir daha yaptırayım diyebileceğiniz basitlikte bir operasyon asla değildir. Elbette düzeltme ameliyatları yapılabilmektedir ama bu hem ilk ameliyatınızdan daha maliyetli olacaktır hem de ne gerek var ki tekrar, tekrar bıçak altına yatasınız.

Burun Estetiği için oldukça talep olması rekabeti de beraberinde getirmektedir. Bu rekabetin elbette ameliyat olmak isteyen kişiler için olumlu yönde bir faydası vardır o da tüm doktorların bu rekabet altında kendilerini her daim geliştirmek zorunda olmalarıdır.

Bu rekabetin yaratmış olduğu fiyat politikası da yine burun estetiği olmak isteyen kişilerin işine gelmektedir. Elbette bütçe çok önemli ama aslında bir çok kişi ucuza değil ortalama bir fiyata en iyi şekilde karşılanmak, ön teşhis koydurmak ve samimi biçimde doktorun elinden gelenin en iyisini yapmasını beklemektedir.

Bir çok kişi doktorları işlerini bazen savsaklamak ile suçlamaktadırlar, burada bence işini aşkla yapan işinde uzman plastik cerrahları bularak kendilerini teslim etmeleri çok önemli.

Elbette işin bir de doktor tarafından görünen yanları var. Mesela artık günümüz de bilgi oldukça kolay ulaşılan bir şey. Bu sebeple de artık herkes bilgili ve kesinlikle araştırmadan asla kendini kimseye körü, körüne teslim etmiyor. Bu kesinlikle iyi bir şey ama bazı kişiler de var ki doktorun işini doktordan daha çok bilir gibi takılmaktan kendilerini alı koyamıyorlar.

Bu aslında ince bir çizgi, bu çizgiyi aşmamak çok önemli bize göre. Yani doktorların da hastalardan şikayeti çok bilmişlik taslamaları. Yani diyorlar ki bazen öyle hastalar geliyor ki onları hayretler içerisinde dinliyoruz. Bu karşılıksız aşırı öz güvene nasıl sahip olabiliyorlar şaşkınlıkla seyrediyoruz ve bu tür kişileri ameliyat etmekten çekiniyoruz.

Bazen ellerinde bir fotoğraf ile geliyorlar burunlarının o resimdeki kişi ile aynı olsun istiyorlar ve bunu da tam olarak nasıl yapacağımızı bize anlatıyorlar diyorlar ve ekliyorlar insanın içinden o zaman kendi ameliyatınızı kendiniz yapsanız ya demek geliyor. Bizce haklılar sonuçta yılların deneyimi olan işinde uzman doktorlar madem ki o kişiyi seçtiniz ve fikrini almaya gittiniz o zaman biraz saygı gösterin doktoru dinleyin ve size göre bilgisi yeterli değilse, kendisine güven duymadıysanız teşekkür edin ve arayışınıza devam edin, öyle değil mi? Ama kesinlikle Doktor’a işini öğretmeye çalışmayın.

Bu günümüz internet çağının çok bilmişliği ile de alakalı aslında birazda.

İlgili Sayfaya Git

Burun Estetiği 2016 da Yeni Yöntem Estetik International

Burun Estetiği 2016 Yeni Yöntem

Basit Burun Estetiği ile sadece 10 dakikada mükemmel bir buruna kavuşmak mümkün olabilir biliyor musunuz?

Öyle ki sabah Estetik International’a gidiyorsunuz öğleden sonra arkadaşlarınız ile buluşuyorsunuz ve evet yeni bir siz. Herkes diyor ki ya sen de bir değişiklik var ama ne? Siz gülüyorsunuz 🙂 Elbette gülersiniz biz de olsak güleriz 🙂

Bu muhteşem duygu ile hayatına devam eden yüzlerce kişi var biliyor musunuz?

“Estetik İnternational Basit Burun Estetiği Yaptıranlar” diye aratın ve gözleriniz ile görün.

Youtube üzerindeki öncesi sonrası videoları izleyin gözlerinize inanamayacaksınız.

Burun Estetigi bu kadar çok tercih edilmesinin sebebini az sonra konusacagiz su bir gerçektir ki bu operasyon dünya da en çok uygulanan estetik cerrahi operasyondur. Burun Estetigi tercih edilmesinde elbette bazen mecburiyetler olabiliyor kisi dogum sonrasi problem yasayabiliyor kemik yapisi nefes almasina da engel olabiliyor ya da dis görüntüsü kendisine göre arzu ettigi gibi olmayabiliyor ya da ilerleyen zamanlarda istenmeyen kazalar ile dis görünüs bozukluklari da olabiliyor.

Bu tür durumlarda kisinin psikolojisi bozulabiliyor kafasina takip ayna karsisinda saatler geçirip moralini bozabiliyor. Sosyallesme sorunlari yasayabilen bu tür hastalar kesinlikle olabiliyor. Iste bu tür durumlarin çok sik yasanmasi kisinin Burun Estetigi konusunda arastirma yapmasina sebep olarak kendisinde nasil bir degisiklik yapmak istedigi ile ilgili kararlar aliyor bazen de karasiz kalarak psikolojik olarak daha da kötü hissediyor.

Böyle durumlarda cerrahinizdan ve psikologunuzdan destek almalisiniz. Op. Dr. Bülent Cihantimur Estetik International Merkezinde yaptigimiz bir röportaj da oldukça hassas bir konu oldugunu ve en kolay ameliyatin ilk ameliyat oldugunu bu sebeple dogru cerrah tercihinin ve kisinin birilerine benzemeye çalismaktansa kendi yüzüne en dogal dokunusun yapilmasi gerektigini en güzelinin bu olacagini söylemisti. En çok yasanan olay bireylerin bir sanatçiyi bir mankeni örnek alip böyle olsun diye talepte bulunmalaridir bu durum çok yanlistir. Hakli buldum ben kendisini çünkü kisiye en uygun tercihlerde bulunulmazsa belki kötü bir örnek ama Michael Jackson gibi onlarca operasyon geçirdiginizde bile istediginiz sonucu asla alamayabilirsiniz.
Bu operasyon oldukça hassas bir operasyon Burun Estetigi ilk ameliyatta istenilen sonucu vermezse iki ve üçte çok daha zor bir ameliyat gerçeklesebiliyor ve sonuç daha da iyi olmayabiliyor. Dogru doktorun seçilmesi ve o doktorun önerilerine uzmanligina ve tecrübesine mutlak güvenilmesi herseyi daha da kolaylastiracaktir. Hastanin istekleri elbette dikkate alinmali ama yüzünün dogal görünümüne en uygun dogallikta tercihlerle ilerlenmelidir Kisinin doktor tavsiyesi ile barisik olmasi eger bu konuda sikintisi varsa illa birine benzemeye çalisiyorsa mutlak olarak psikolojik destek alarak bu yanlistan vaz geçmesi gerekmektedir.

Op. Dr. Bülent Cihantimur Burun Estetiginin aceleye gelmeyecegini, kisiye özel olacagini ve mutlak surette kisinin dogalligina yakisan uyumlu bir degisiklik olmasi gerektigini savunuyor. Eger kisinin altin oraninin disina çikilirsa bu görüntü mutlak surette siritacak ve hastanin kendisini öncekinden bile kötü hissetmesine sebep olabilir.
Estetik International hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutmaya özen göstermektedir. Bu kadar çok güler yüzü bir arada daha önce görmemistim. Bu ilgi alakanin nasil oldugunu sorduk. Düzenli egitim almalari saglaniyormus personelin hasta memnuniyetini ilk sirada tutarak bu ortami olusturuyorlar.

Burun Estetiği İle acısız Ameliyat Mümkün

Op. Dr. Bülent Cihantimur’dan randevu almak çokta kolay degil ama bunun disinda sikayet edene rastlamadik. Personel ve uzman Doktorlari ile dikkat çeken Estetik International bir çok hasta için öncelikli tercih sebebi olmaktadir.
Burun Estetigi Ameliyati revizyonu çokta kolay olmayan bir operasyon bu sebeple dogru bir saglik kurulusu ile birlikte dogru bir doktor seçimi yapmaniz neredeyse bir mecburiyet diyebiliriz.Ameliyat olacaginiz estetik merkezinizi de Doktorunuzu da en dogru sekilde seçmeye özen göstermelisiniz. Doktor seçiminize dikkat ettiginiz kadar estetik merkezinize de dikkat etmelisiniz. Sonradan sikinti çikmamasi için dogru tercihlerde bulunmanizi öneriyoruz.
Kimi zaman hasta için illa cerrahi bir operasyon da gerekmeyebilir ufak dokunuslar ya da medikal olarak mevcut durum düzeltilebilir burada doktor tecrübesi ve önerisi mutlaka dinlenmelidir. Kisiler doktorlarin tecrübeleri disinda kendi istek ve arzularinda israrci olmamalidirlar. Estetik International tüm bu karar asamalarinda hastalari uzman hekimler ile en dogru sekilde bilgilendirmekte ve yönlendirmektedir.

Kaynak: http://www.estetikinternational.com.tr/burun-estetigi/

Detaylı Bilgi ve Fiyat Talep Formuİstanbul Kozyatağı Burun Estetiği Merkezi

İstanbul’da Burun Estetiği denildiğinde Estetik International aklınıza gelmiyorsa yeteri kadar araştırma yapmamışsınız diyebiliriz.

Basit Burun Estetiği tekniği ile öne çıkan adından tüm Türkiye’de bahsettiren bir estetik merkezidir Estetik International. Op. Dr. Bülent Cihantimur yönetimindeki bu kurum da Dünya’nın bir çok ülkesinden özellikle avrupadan her yıl yüzlerce hasta gelmekte ve Basit Burun Estetiği ile 10 dk. da yeni bir buruna sahip olmaktadırlar.

Bu yöntemi araştırmanızı öneriyoruz.

Burun estetiği Estetik İnternational, Burun Estetiği hastanın görünümü ve nefes ile ilgili sorunlarını hedefleyen bir cerrahi girişimdir. Burun estetiği olmadan evvel doktorunuza ön muayene olursunuz ve sizin tıbbi durumlarınızı, ilaç alerjilerinizi ve önceki tıbbi tedavilerinizi gözden geçirir. Burun estetiği doktorunuz ayrıca güncel ilaçlarınızı, aldığınız vitaminleri, bitkisel takviyeleri inceleyerek, alkol, tütün ve uyuşturucu kullanımınız hakkında size ayrıntılı sorular sorar. Bu doğrultuda hem burun estetiğinizin nasıl olacağına, hem de alacağınız anestezi şekline karar verilir. Genel sağlık durumu ve sağlık durumları veya risk faktörleri önceden değerlendirilir ki, sonradan sorunlar çıkmasın. Ayrıca burun estetiği muayenesinde şunlar yapılabilir. Yüzünüz incelenir, ölçümler yapılır, fotoğraflarınız çekilir. Burun estetiği için yapılabilecek alternatifler ve seçenekler değerlendirilir.

Burun Estetiği Doktoru İstnbul Estetik İnternationalAyrıca burun estetiğinizi yapacak olan cerrah size risklerden bahseder, potansiyel komplikasyonları anlatır. İşte bu aşamada burun estetiği cerrahınıza soru sormaktan çekinmemelisiniz. Burun estetiği muayenesine gitmeden evvel size yardımcı olması için, bir kontrol listesi hazırlayabilirsiniz. Bu kontrol listesine bakarak, sorularınızı sorabilir ve danışmanız gereken her şeyi unutmadan sorabilirsiniz.

İlk 1 ila 2 hafta boyunca birçok hasta morarma ve şişme yaşar. İlk başta, ameliyat sırasında yapılan iyileştirmeleri görmek mümkün olmayabilir. Ama merak etmeyin, morarma ilk 10 ila 14 gün sonra azalır ve şişliğin çoğunluğu geçer. Çoğu hasta gerekli aktivite seviyesine bağlı olarak, 1 ya da 2 hafta sonra işe ya da okula geri dönmek için hazır hissediyorum derler. Tipik olarak 3 hafta sonra, en normal temassız faaliyetleri devam edilebilir. Ancak, cerrahın talimatlarına göre aktivite sınırlamak ve bunu yapmak için iyileşene kadar herhangi yorucu faaliyetlere izin yoktur.

İlgili Sayfaya Git

Burun Estetiği

Burun estetiğinin adı üzerine estetik için yapıldığı bir gerçek. Fakat hemen hemen burun estetiği yaptıranların hastalık hikayelerine baktığımızda illaki nefes alma ve horlama gibi sorunların da olduğunu gözlemliyoruz. Ben hiç horlamam ki, diyenlerin %80 ninin horladığını ve bunun burundaki bir sorundan kaynaklandığını söyleyebiliriz. Eğer burun estetiği için bir doktor arayışı içerisindeyseniz, bulduğunuz doktorun ilk soracağı sorulardan bir tanesinin de, horlayıp horlamadığınız olacağını unutmayınız. Elbette burun estetiği yaptıranların hemen hepsi horluyordur diyemeyiz ama büyük bir çoğunluğu burun eğriliği, burun içi şişlikleri, polipler ve diğer etkenlerden dolayı horluyorlar.

Şimdi horlamanın burun estetiği üzerinde yeri ve önemine bakacağız ama önce horlamanın daha derinlerine inelim. Ben hiç horlamam cümlesi sık sık arkadaşlarımızdan, yakınlarımızdan duyarız. Hatta siz de uyurken horladığınızı söyleyenlere sinirlenmiş, bu durumu inkâr etmiş olabilirsiniz. Eminiz ki bu yazıyı okuyanlar içinde horlama problemi yaşayan yoktur ama biz yine de konuyu biraz açalım. Horlama solunum sırasında ortaya çıkan oldukça rahatsız edici ve gürültülü bir sestir. Hormonal sebeplerden ötürü erkeklerde görülme oranı kadınlara göre daha yüksektir. Kadınlarda menopoz dönemi sonrası daha sık yaşanır. Özellikle burun estetiği cerrahisini de gündeme getirir. Sebeplerinin ne olduğuna bakarsak eğer, karşımıza şu maddeler çıkar


 

  • Burun Eğriliği, burun estetiği gerekir
  • Burun içi şişlikler, burun estetiği gerekir
  • Kronik sinüzit
  • Polipler, burun estetiği gerekir
  • Dil kökünün büyük olması
  • Büyük geniz eti ve bademcik
  • Aşırı alkol tüketimi
  • Geç yenen akşam yemekleri

 

 

Tedavisi ancak sebebinin tespiti ile mümkün olur. Yukarıda da gördüğünüz gibi, burun estetiği olması gerekir. Uzmanlarca yapılan muayene yanında Polisomnografi denilen Uyku Testi ile horlamanın nedeni belirlenir. Uyku Testi’nde hasta hafif uyutularak endoskopik incelemeler yapılır, horlamanın hangi bölgeden kaynaklandığı rahatlıkla anlaşılır ve burun estetiği operasyonu buna göre yapılır.

 

Yan Etkisi Var mıdır?

 

Burun estetiği olmazsanız evet, pek çok yan etkisi bulunuyor. Yanınızda yatan kişiyi de uyutmamak dışındaki en önemli yan etkisi “Uyku Apnesi”dir. Uyku apnesi horlama ile başlayan uyku sırasında solunumun durması durumudur. Önce kısa sürelerde duran nefes alımı yaş ve kilodaki artışa bağlı olarak 100 saniyeye kadar çıkar. Uyku apnesi yaşayan kişiler sabahları çok yorgun uyanır, dikkat bozukluğu yaşar, depresyona eğilimli olur, cinsel isteksizlik sorunu yaşayabilirler. Geceleri eksik oksijen alımına bağlı olarak da tansiyon yüksekliği, kalp ritmi bozukluğu, kalp yetersizliği baş gösterebilir. Sadece bu sebeplerden dolayı bile burun estetiğini düşünebilirsiniz.

 

Tedavisi Var mıdır?

 

Sebebi belirlendiği takdirde tamamen kurtulmak mümkündür. Örneğin büyük olan geniz eti ya da bademciklerin alınması, burun estetiği olarak burun eğriliğinin düzeltilmesi, kronik sinüzitin tedavi edilmesi ile hasta horlama probleminden kurtulabilir.

Burun estetiği bildiğiniz gibi pek çok farklı protokolle yapılabilmektedir. Açık, kapalı, basit burun estetiği ve son dönemlerde karşılaşılan dolgu ile burun estetiği bunların arasında sayılabilir.

 

Sadece horlamadan muzdaripsiniz diyelim. Burnunuzun şeklini beğeniyorsunuz ya da burun estetiği cerrahisinin olası risklerini almak ve hatta anestezi altına girmek istemiyorsunuz diyelim. İşte burada imdadınıza dolgu uygulamaları yetişebilir. Dolgular estetik ve güzellik konularında sıkça kullanılan enjeksiyonlardır ve burun estetiğinde de kullanılmaktadır. Ameliyatsız burun estetiği başlığı altında Google dan tarama yaptığınızda karşınıza iple burun estetiği ve dolgu ile burun estetiği gibi pek çok seçenek çıkacaktır.

 

Ameliyatsız burun estetiği nedir?

 

Ameliyatsız burun estetiği horlama konusunu aşmanız için size son derece fayda sağlayacak, basit, neştersiz bir uygulamadır. Bu tekniğin mantığı son derece basittir. Söz gelimi elinizi burnunuzun dış duvarına koyun ve hafifçe yukarı kaldırın. Daha rahat nefes aldığınızı fark etmiş olmalısınız. Çünkü burun ters koni şeklinde açılanan bir organdır. Soluk aldığınızda, burun deliklerinizden giren hava, bir anda incelen bölgede yoğunlaşır ve sıkışır. Eğer bu alan olması gerektiğinden daha da dar ise, işte horlama sorunu yaşarsınız. Çünkü yatış pozisyonunuza göre bu alanı daha da daralttığınız için horlamanız muhtemeldir. İşte burun estetiğinde dolgu uygulamaları, horlama sorununu da bu şekilde çözümleyebiliyor. Dolgu buruna enjekte edildiğinde bu alan biraz genişliyor ve biraz az avvel kendi elinizle test ettiğiniz gibi havaya kalkıyor. Daha raht nefes almaya başlıyorsunuz. Yatış pozisyonunuz ne olursa olsun, genişleyen tünelden dolayı horlama sorunu yaşamıyorsunuz.

 

Ayrıca ameliyatsız burun estetiği yani dolgu burun uygulamasında burnunuza estetik bir görüntü de kazandırılabiliyor. Bu dolgu burnunuzun ucunu havaya kaldırıyor ve profiliniz daha şık gözüküyor. Ayrıca dilerseniz bu dolgu uygulaması ise, kemeriniz var ise, yine dolgu yapılarak, burun kemeri düzleştirilebiliyor. Bu şekilde hem burun estetiği, hem horlama tedavisi yaptırmış oluyorsunuz.

 

Ameliyatsız burun estetiğini horlama tedavisi için tercih edenler, çok fazla sağlık sorununu düşünmeyen insanlar olsalar da, hemen her horlama tedavisi merkezinde bu işlem yapılıyor. O halde neden bir estetik cerraha başvurup, hem güzelliğinize, hem de horlamanıza bir nokta koymayasınız ki!

 

Burun estetiği elbette sadece bu şekilde yapılmıyor. Dolgu uygulamalar horlama sorununuzu bir yere kadar ve geçici olarak düzelte bilir. Eğer siz hayatınızın sonuna kadar bu sorundan kurtulmak istiyorsanız o zaman burun estetiğini cerrahi olarak düşünmeniz gerekiyor. Cerrahi burun estetiğinde öncelikle burnunuzun sorunu anlaşılmaya çalışılır. Kemik eğriliği mi var, deviasyon mu var, polip mi var, horlama neden kaynaklanıyor diye araştırma yapılır. Zaten horlayan insanların çoğunda mutlaka deviasyon ya da eğrilik sorunu bulunmaktadır. Bazı insanlar burun estetiğine son derece karşı olduklarından, estetik cerrahlara gitmezler bu sorunu bir kulak burun boğaz cerrahına anlatırlar. Bulak burun boğaz doktoru estetikten anlamayacağı için, sizi sadece fonksiyonel olarak rahatlatacaktır, dış görüntünüzü çok fazla incelemeyecektir. Burun ameliyatından çıktığınızda, horlama sorunundan kurtulmuş fakat aynalara küs bir şekilde yaşamanız muhtemeldir. Bu sebeple burun estetiğinizi de düşünerek, bir estetik cerraha görünmeniz en doğru seçenek olacaktır. Estetik cerrah hem işten burnunuzun sorununu çözümler, hem de estetik açıdan mükemmel bir yapı oluşturur.

 

Horlama sorunu çekenlere genellikle açık burun estetiği yapılır. Bu denli bir horlama sorununda genellikle nefes alma sorununu pekiştiren kemer ve dar veya kırık kemik sorunu çözümlenmeye çalışılır. Bu sebeple açık burun estetiği yapılarak, tüm sorunun ne olduğu anlaşılmaya çabalanır. Açık burun estetiğinde hasta genel anestezi altında uyutulur. Burun iki delik arasında kalan duvardan kesilir ve ayrılır. Cerrah burun derisini kaldırarak tam manasıyla iç anatomiyi ele alarak operasyonu yapar. Burun estetiğinde, çekiç, kırıcı, yontucu, törpüleyici materyaller kullanılır. Kemik sorunsuz hale getirildikten sonra, kaldırılan deri tekrar kapatılır, dikiş atılır ve burun üstüne alçı konulur. Burun içine ise tampon yerleştirilir.

 

Burun estetiği sonrasında horlama sorununuzun yok olup olmadığına ancak 10-15 gün sonra karar verebilirsiniz. Bir hafta sonra burun tamponu çıkarılır, alçı kontrol edilir ve eğer kemikler kaynamışsa, alçınızda çıkartılır. Bu süre zarfında acı, şişme ve ödem kaçınılmazdır zira bu alan vücudumuzun en hassas alanlarından bir tanesi.

Detaylı Bilgi ve Fiyat Talep Formu