İstanbul Kozyatağı Burun Estetiği Merkezi

İstanbul’da Burun Estetiği denildiğinde Estetik International aklınıza gelmiyorsa yeteri kadar araştırma yapmamışsınız diyebiliriz.

Basit Burun Estetiği tekniği ile öne çıkan adından tüm Türkiye’de bahsettiren bir estetik merkezidir Estetik International. Op. Dr. Bülent Cihantimur yönetimindeki bu kurum da Dünya’nın bir çok ülkesinden özellikle avrupadan her yıl yüzlerce hasta gelmekte ve Basit Burun Estetiği ile 10 dk. da yeni bir buruna sahip olmaktadırlar.

Bu yöntemi araştırmanızı öneriyoruz.

Burun estetiği Estetik İnternational, Burun Estetiği hastanın görünümü ve nefes ile ilgili sorunlarını hedefleyen bir cerrahi girişimdir. Burun estetiği olmadan evvel doktorunuza ön muayene olursunuz ve sizin tıbbi durumlarınızı, ilaç alerjilerinizi ve önceki tıbbi tedavilerinizi gözden geçirir. Burun estetiği doktorunuz ayrıca güncel ilaçlarınızı, aldığınız vitaminleri, bitkisel takviyeleri inceleyerek, alkol, tütün ve uyuşturucu kullanımınız hakkında size ayrıntılı sorular sorar. Bu doğrultuda hem burun estetiğinizin nasıl olacağına, hem de alacağınız anestezi şekline karar verilir. Genel sağlık durumu ve sağlık durumları veya risk faktörleri önceden değerlendirilir ki, sonradan sorunlar çıkmasın. Ayrıca burun estetiği muayenesinde şunlar yapılabilir. Yüzünüz incelenir, ölçümler yapılır, fotoğraflarınız çekilir. Burun estetiği için yapılabilecek alternatifler ve seçenekler değerlendirilir.

Burun Estetiği Doktoru İstnbul Estetik İnternationalAyrıca burun estetiğinizi yapacak olan cerrah size risklerden bahseder, potansiyel komplikasyonları anlatır. İşte bu aşamada burun estetiği cerrahınıza soru sormaktan çekinmemelisiniz. Burun estetiği muayenesine gitmeden evvel size yardımcı olması için, bir kontrol listesi hazırlayabilirsiniz. Bu kontrol listesine bakarak, sorularınızı sorabilir ve danışmanız gereken her şeyi unutmadan sorabilirsiniz.

İlk 1 ila 2 hafta boyunca birçok hasta morarma ve şişme yaşar. İlk başta, ameliyat sırasında yapılan iyileştirmeleri görmek mümkün olmayabilir. Ama merak etmeyin, morarma ilk 10 ila 14 gün sonra azalır ve şişliğin çoğunluğu geçer. Çoğu hasta gerekli aktivite seviyesine bağlı olarak, 1 ya da 2 hafta sonra işe ya da okula geri dönmek için hazır hissediyorum derler. Tipik olarak 3 hafta sonra, en normal temassız faaliyetleri devam edilebilir. Ancak, cerrahın talimatlarına göre aktivite sınırlamak ve bunu yapmak için iyileşene kadar herhangi yorucu faaliyetlere izin yoktur.

Yeni burununuz gelişmeye devam edecektir ve sizin de bu duruma ayak uydurmanız gerekmektedir.

Burun estetiği Estetik İnternationalBaşlangıçta morarma ve şişme dağılır sonra burun estetiği cerrahınızın burun estetiği sırasında yaptığı gelişmeleri görmek ancak 1 yıl içinde mümkün olacaktır. Bir yıla kadar bazı hafif rezidüel şişlik mevcut olması normaldir. Bu olsa da, genellikle başkaları tarafından fark edilmez. Burun estetiği ameliyatı sonuçları kalıcıdır. Bu yeni burun sizinle bir ömür boyu olacak anlamına gelirken, aynı zamanda o çok arzu ettiğiniz burun şeklinizle ömür boyu beraber olacaksınız manasına da gelmektedir.

Bu sebeple burun estetiği prosedürünü tüm yönleriyle anlamak çok önemlidir. Beklediğiniz yeni bir görünüm veya preoperatif estetik sizi stres ve belki de biraz heyecana sokabilir. Kaygı hissetmeniz son derece doğaldır. Burun estetiği cerrahınızla bu duyguları tartışırken utangaç olmayın.

Burun estetiği ameliyatı Doktoru Bülent Cihantimur, Burun Estetiği olmadan evvel sizden bazı sonuçlar istenecektir. Söz gelimi laboratuvar testleri, kullandığınız ilaçlar, günlük sigara tüketiminiz gibi. Ayrıca burun estetiğine girmeden en az 2 hafta evvelinden sigarayı bırakmanız ve aspirin, anti-inflamatuar ilaçlar ve bitkisel takviyeleri almaktan kaçınmanız istenecektir.

Burun estetiği akredite olmuş ofis tabanlı cerrahi tesisi, lisanslı ayaktan cerrahi merkezi veya hastanede yapılabilir. Burun estetiğinde bir gece hastanede yatabilirsiniz, bu sebeple size refakat edecek birisine ihtiyacınız olabilir. Burun estetiğinde bazı terimleri bilmeniz, konuyu daha iyi anlamanıza ve hakim olmanıza fayda sağlayacaktır. Bu sebeple burun estetiğinde en sık kullanılan terimleri sizler için derledik.

Kıkırdak: burun yapısını oluşturan bağ dokusudur

Columella: burun deliklerini ayıran doku dar bir şerittir

Septum deviasyonu: Kısmi burun hava yolu tıkanıklığına neden olabilen, yanlış hizalanmış burun deliklerini ayıran kıkırdak.

Genel anestezi ağrıyı hafifletmek ve bilinci kapatmak için uygulanan uyutma

Hematom: derinin altında kan havuzu.

Intravenöz sedasyon: stres atmanız için bir damara enjeksiyon yoluyla uygulanır Sedatif.

Lokal anestezi: ağrı gidermek için bir operasyon sırasında bir kesi sitesine doğrudan enjekte ilaç.

Rinoplasti: Cerrahi burun estetiği

Kaynaklar

Burun Estetiği Ameliyatı Rehberi

Kaynak: http://www.estetikinternational.com.tr/burun-estetigi

Kaynak: http://www.bulentcihantimur.com/estetik/yuz-estetigi/burun-estetigi

Detaylı Bilgi ve Fiyat Talep Formu